Blog

Analiza wpływu VAT

Wzrost gospodarczy można pobudzać na wiele sposobów. Czasem są to mniejsze niż dotychczas obciążenia fiskalne, niechętnie stosowane choćby w Polsce, innym razem działania mające uszczelnić system podatkowy. O ile całkowita likwidacja szarej strefy nie jest możliwa, nawet w najbardziej legalistycznych społeczeństwach, to można znacząco zwiększyć dochody państwa i następnie dysponować odzyskanymi finansami, pobudzając przy okazji gospodarkę.

Czytaj więcej

Jednolity Plik Kontrolny

Spośród obligatoryjnych rozwiązań informatycznych skierowanych do przedsiębiorców na uwagę zasługuje Jednolity Plik Kontrolny. JPK ma zadanie przede wszystkim ograniczyć szarą strefę, jednocześnie ułatwiając pracę urzędnikom. Specjalnie przygotowywane bazy danych pozwalają odpowiednim organom na pełną kontrolę i weryfikację przepływu dokumentów, co w następstwie ułatwi rzetelną Analizę. JPK jest więc nie tylko informatycznym ułatwieniem dla pracowników skarbowych, ale także sposobem na wyższe wpływy do budżetu przy zachowaniu wciąż tych samych progów finansowych.

Czytaj więcej

Czym jest split payment?

Spośród mechanizmów mających ułatwić działalność uczciwym przedsiębiorcom dużą uwagę poświęca się split payment. Wprowadzony w lipcu 2018 roku system ma niemal zrewolucjonizować sposoby płatności, mimo że jak do tej pory split payment nie jest obligatoryjny.

Czytaj więcej